2. - "А" група
  3. Пирин победи с 2:0 съимениците от Разлог в контрола

Пирин победи с 2:0 съимениците от Разлог в контрола

Драги Коцев с две попадения за „орлетата” в рамките на 3 минути

Елитният тим на Пирин (Благоевград) победи съимениците си от Разлог с 2:0 в контролна среща, която се игра на клубната база на тима в Рилци пред около 500 зрители. Двете попадения за „орлетата” отбеляза Драги Коцев в рамките на само 3 минути. През първото полувреме в игра за Пирин се появи и парагваецът Уго Баес, който от вчера е на проби в отбора. Неговият сънародник Гомес пък вече напусна Благоевград и няма да се сдобие с договор, тъй като е контузен до април.

Като цяло първото полувреме не предложи нищо интересно за 500-те зрители на мача, които се бяха въоръжили с факли. В 24-ата минута Демиров направи фрапантен пропуск за елитния тим, след като се озова очи в очи с вратаря на гостите, но стреля встрани от вратата. Малко по-късно същият пропуск направи и голмайсторът на аматьорския тим Тодор Пандев, който се озова сам срещу вратаря, но стреля над вратата.

През втората част старши треньора на благоевградчани Стефан Грозданов пусна цял нов отбор, които се представи на далеч по-добро ниво и показа по-качествена продукция. В 49-ата минута Димитър Воденичаров майсторски успя да се завърти пред наказателното поле, но ударът му срещна левия страничен стълб.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Паланков изведе Драги Коцев на чиста позиция, който с прострелен удар вкара за 1:0. Само 3 минути по-късно след изпълнение на фаул, Зоран Златковски с глава нацели напречната греда, а при добавката Коцев не сгреши от около 2 метра. Неприятна контузия в мача получи Мирослав Тодоров от Пирин, който беше изнесен на носилка.

Немецът Веснер, който също е на проби, изобщо не се появи в игра, което означава, че ще бъде освободен.