2. - "А" група
  3. Пирин и Септември (Симитли) завършиха 2:2 в контрола

Пирин и Септември (Симитли) завършиха 2:2 в контрола

Това бе последна контрола за елитния тим от Благоевград, който от утре е на подготовка в Анталия.

Пирин и Септември (Симитли) не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 на заснежения терен на клубната база на „орлетата” в Рилци, предаде репортер на Novsport.com.

През първото полувреме домакините показаха много добра игра и синхрон, а през втората част Стефан Грозданов смени целия отбор и нивото на игра падна значително.

Драги Коцев откри резултата в 7-ата минута, след като се възползва от грешно подаване на опитния вратар Лъчезар Сотиров.

В 11-ата отново Коцев изведе в наказателното поле своя сънародник Златковски, той намери Воденичаров на точката на дузпата, но ударът на новото попълнение мина встрани от вратата.

Гостите от Симитли създадоха единственото си положение през първото полувреме в 19-ата минута, когато грешка на капитана на Пирин Георги Георгиев позволи на Петър Шопов да напредне, той комбинира с Лазаров, но отново ударът беше встрани от вратата.

В 33-ата минута Воденичаров се измъкна на стрелкова позиция и с левия крак вкара за 2:0. Минута преди края на първото полувреме Зоран Златковски пък нацели напречната греда.

През втората част Пирин започна с изцяло нов отбор, както в останалите две контроли досега. В 48-ата минута вратаря Веселин Ганев събори нахлуващия Лясков и реферът Георги Иванов отсъди дузпа. От бялата точка точен беше потърпевшият.

В 57-ата минута Петър Шопов с глава засече центриране от корнер за 2:2.

След този гол играта се накъса и до края на мача нямаше много за гледане. Двубоят в Рилци бе изгледан от 50-ина премръзнали фенове на Пирин.

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук