2. - "А" група
  3. Пирин и Ботев не се победиха в здрава битка в Гоце Делчев (ВИДЕО)

Пирин и Ботев не се победиха в здрава битка в Гоце Делчев (ВИДЕО)

Двубоят на Градския стадион в Гоце Делчев завърши наравно 1:1, и двата отбора пропуснаха по една дузпа

Пирин (Гоце Делчев) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 във вълнуващ мач от 15-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят се игра на Градския стадион в Гоце Делчев и бе доста интересен, като не липсваха ситуации за отбелязване на гол и пред двамата вратари.

Васил Панайотов изведе Пирин с гол напред в 12-ата минута. В 35-ата Валери Домовчийски пропусна дузпа за Ботев, но „канарчетата” все пак успяха да възстановят равенството в добавеното време на първата част с гол на Ромарио. Второто полувреме също бе вълнуващо и изпълнено с интересни моменти пред двете врати. В 86-ата минута тимът от Гоце Делчев пропиля отлична възможност да грабне победата в мача, след като Петър Лазаров пропусна да реализира дузпа за домакините.

Ботев можеше да открие резултата още в 5-ата минута – Ромарио проби отдясно и навлезе в наказателното поле, след което от чиста позиция нанесе удар, но Абдиков спаси. В следващите минути Костадин Дяков на два пъти нанесе изстрел към вратата на домакините, но при първата ситуация топката срещна тялото на противников играч и излезе в корнер, а при втората – кълбото премина далеч от целта.

Пирин успя да поведе в 12-ата минута, след като превърна в гол първото си по-сериозно положение пред вратата на гостите. Марио Близнаков подаде към Васил Панайотов, който със страхотен изстрел отдалеч прати топката неспасяемо в левия ъгъл на Адам Стаховяк за 1:0. Малко след това Газиев изпълни по отличен начин пряк свободен удар в полза на домакините, но Стаховяк внимаваше и боксира кълбото. В 16-ата минута Панайотов центрира страхотно в наказателното поле, а Марчев засече с глава, но топката премина на сантиметри вляво от вратата.

”Канарчетата” имаха отлична възможност да възстановят равенството в 35-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Артур Енрике центрира топката в наказателното поле, а тя срещна ръката на Атанас Фиданин и реферът Иван Кирилов посочи бялата точка. Застаналият зад топката Валери Домовчийски обаче стреля слабо в долния ляв ъгъл и вратарят Абди Абдиков спаси изстрела на нападателя на Ботев.

В 1-ата минута на продължението на първото полувреме Костадин Дяков получи кълбото от Иван Цветков и стреля, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Ботев успя да изравни резултата във 2-ата минута на добавеното време на първата част – кълбото попадна в Ромарио, който преодоля Ибраим и с хубав удар отбеляза за 1:1. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Малко след подновяването на играта през втората част влезлият в игра на почивката Вандер Виейра центрира опасно, но Абди Абдиков боксира. В 55-ата минута Ромарио нанесе силен изстрел към вратата на Пирин, но Ибраим блокира. В 66-ата минута Станислав Костов центрира опасно, получи се леко разбъркване, след което футболист на домакините изчисти кълбото. Почти веднага след това Ботев пропиля нова добра възможност - Галчев центрира кълбото, а Ромарио засече по отличен начин с глава, но топката прелетя встрани от вратата.

”Канарчетата” пропиляха нова добра голова ситуация в 79-ата минута - Луис Педро се озова на чиста позиция и стреля, а Абдиков отрази. Кълбото обаче отново се върна в Луис Педро, който пробва нов удар, но вратарят на Пирин отново спаси.

В 81-ата минута Веселин Марчев нанесе страхотен удар към Адам Стаховяк, който обаче с отлична намеса изби. Луис Педро пък стреля към вратата на Абди Абдиков, но вратарят на Пирин улови.

В 86-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Джинич в наказателното поле. Зад топката застана Петър Лазаров, но ударът му в левия ъгъл бе спасен от Адам Стаховяк.

В 3-ата минута от добавеното 5-минутно продължение на двубоя Веселин Марчев нанесе удар към вратата на Ботев, последва рикошет, след което Адам Стаховяк с добра намеса улови кълбото. До края на мача не се стигна до нови голове и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

След това равенство Пирин (Гоце Делчев) вече е с актив от 6 точки, като продължава да бъде на последното 14-то място в класирането. Ботев (Пловдив) е 5-ти с 25 точки.

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое