2. - "А" група
  3. Монтана писа четири на жалкия Черно море (видео)

Монтана писа четири на жалкия Черно море (видео)

Домакините от Монтана изпревариха Черно море след разгром с 4:0

Отборът на Монтана победи гостуващия Черно море с 4:0 в най-резултатния си мач досега в „А” група. Домакините заслужено грабнаха трите точки, като през целия мач бяха по-концентрирани и демонстрираха по-голяма мотивация и отборен дух. Тимът от Варна пък не беше на себе си и след червения картон за вратаря Илко Пиргов в края на първата част при резултат 2:0, победителят на стадион „Огоста” беше ясен.

Още в 6-та минута Антонов подаде дълъг пас към Чепилов, който центрира остро в наказателното поле и Мичев вкара с глава за 1:0. В 43-та минута Атанас Чепилов вкара втори гол след продължителна атака, започната от Мичев и чудесно центриране от страна на Мирослав Антонов.

В 45-та минута след разбъркване в наказателното поле Миро Антонов и Илко Пиргов скочиха за една висока топка, при което стражът падна на земята. Пиргов удари без топка Антонов и беше изгонен от Георги Кабаков

Втората част започна така, както и първата – с гол за Монтана. Мирослав Иванов напредна през центъра, стреля, но резервата Денчев спаси, топката попадна в Антонов, който оформи класическото 3:0.

В 65-та минута Владимир Мичев отбеляза втори гол след добър извеждащ пас на Мирослав Антонов и колективна грешка в отбраната на Черно море.

В следващите минути двубоят вече се доиграваше, силите на намаления състав на гостите не стигнаха дори и за почетно попадение в Монтана. Така монтана вече има 15 точки, колкото и варненци

Монтана (Монтана) – Черно море (Варна) 4:0