2. - "А" група
  3. Монтана мина съмнително леко през гара Мездра - 2:0

Монтана мина съмнително леко през гара Мездра - 2:0

Монтана записа заслужена победа с 2:0 в Мездра, след като тотално надигра тима на Локомотив в първи мач от 12-ия кръг на „А” група.

Монтана записа заслужена победа с 2:0 в Мездра, след като тотално надигра тима на Локомотив в първи мач от 12-ия кръг на „А” група. Гостите показаха повече характер и логично се поздравиха с трите точки. Домакините през по-голямата част от двубоя изглеждаха твърде съмнително на терена.

Бившият играч на мездренските „железничари” Тихомир Трифонов откри резултата в 40-ата минута, а в 85-ата минута Бето оформи крайното 2:0.

Регионалното дерби, което се игра на стадион „Локомотив” в Мездра започна спокойно, като топката се разиграваше предимно в средата на терена. Като цяло гостите от Монтана стояха по-добре на терена и печелеха повечето единоборства, но положенията пред двете врати липсваха в първите минути на двубоя.

В 10-ата минута Атанас Чипилов напредна отляво и центрира в наказателното поле на домакините, но там Предраг Пажин беше на точното място и изчисти с глава. Седем минути по-късно тимът на Стевица Кузмановски създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на Иванов, след като Миро Иванов засече центриране отляво, но ударът му бе отразен от Христо Иванов.

В 20-ата минута Майкъл Тевия отправи далечен шут, но топката кацна право в ръцете на Цветомир Цанков.

Една от най-чистите възможности за готите дойде в 39-ата минута, когато Миро Иванов пусна към Едуардо, който остана очи в очи с Христо Иванов, но стражът се намеси отлично и изчисти в корнер. Минута по-късно домакините нямаха този късмет. При изпълнението на ъгловия удар, миро Иванов центрира добре в наказателното поле, където бившият играч на Локомотив Тихомир Трифонов простреля Иванов от вуле.

В 44-ата минута Едуардо получи топката на границата на наказателното поле, но се засуети и Зарев отне коженото кълбо.

Така футболистите на Стевица Кузмановски се оттеглиха на почивка със заслужена преднина от един гол.

През втората част отново тимът на Монтана бе по-организиран и диктуваше играта на терена. Домакините се опитаха да се противопоставят, но демонстрираха безлична игра и липса на каквато и да е мотивация.

В 49-ата минута Борислав Хазуров засече добро центриране на Страти Илиев, но топката бе изпратена право в ръцете на Цветомир Цанков. Четири минути по-късно Харлов центрира остро в наказателното поле на Локомотив, но там Миро Иванов се размина с топката.

Едно от най-опасните положения пред вратата на Христо Иванов дойде в 62-ата минута, когато Чипилов напредна отляво и изпревари бранител на мездричани, но стражът се хвърли в краката му и отне топката.

Шест минути по-късно Монтана направи уникален пропуск да удвои своята преднина. След добра атака на гостите Миро Иванов отправи хубав удар, но Иванов изби топката, тя попадна в Бето, който остана сам срещу вратаря, но също не успя да прониже мрежата му.

Мездренските „железничари” също стигнаха до голово положение в 82-ата минута, след като Цветомир Цанков изби топката и тя попадна в играч на Локомотив. Бранителят Бойчев обаче се намеси отлично и изчисти коженото кълбо.

Футболистите на Кузмановски, които показваха по-напориста и организирана игра логично стигнаха и до второ попадение. Миро Иванов пусна фамозен пас към Бето, който прескочи вратаря и изпрати топката в мрежата за 2:0.

Така Монтана надделя в регионалното дерби, записвайки втора поредна победа.