2. - "А" група
  3. Локомотив (Пловдив) надви Вихрен с 2:1

Локомотив (Пловдив) надви Вихрен с 2:1

В 55-ата минута Писаров проби отляво и стреля по диагонала, топката излизаше в аут, но Том от непосредствена близост я прати в мрежата на Лучини и изведе Локомотив напред в резултата. Само две минути по-късно Том фаулира Еривертон в наказателното поле и съдията Адем отсъди дузпа, която бе вкарана от Еривертон, който изравни резултата. В 74-ата минута Писаров проби отляво и пробва изстрел отблизо, който Лучини изби с крак, при добавката капитанът на пловдивчани Илиев намери гредата, но при третата добавка Заков оформи крайното 2:1.

Локомотив (Плодвив) победи Вихрен с 2:1 като гост в мач от 13-тия кръг на "А" Група. Двата тима изиграха едно равностойно първо полувреме без много опасности. В 7-ата минута Шукардина отправи изстрел към вратата на Локо, но Ставрев изби топката в корнер. В 17-ата минута отново вратарят на пловдивчани спаси тима си от гол, като улови удар с глава на гърка Аритзис. В 35-ата минута Тихамер удари страничната греда на Локомотив. През втората част гостите от Пловдив бяха по-активният тим и логично стигнаха до успеха, който бе напълно заслужен.