2. - "А" група
  3. Локо Пд сгъна Калиакра

Локо Пд сгъна Калиакра

Раймонди дебютира с гол в 33-ата секунда

Локомотив Пловдив разби с 5:0 Калиакра Каварна при домакинството си на стадион „Лаута” в мача от осмия кръг на А група. „Смърфовете” бяха категорични доминанти на терена и логично стигнаха до толкова убедителна победа, като тя можеше да бъде и с доста по-голям резултат.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 33-та секунда, когато Антон Димитров се опита да върне топката към Господинов, но Раймонди първи стигна до топката и след това я прати във вратата на Калиакра за 1:0.

Шест минути по-късно в 7-та футболистите на Локомотив Пловдив удвоиха своята преднина, след като Карвальо направи добър пробив, а след това центрира топката в наказателното поле на Калиакра и с летящ плонж Христо Златински прати кълбото във вратата на Господинов.

Локомотив Пловдив можеше да стигне до още по-убедителна преднина в 42-та минута, когато Карвальо изведе Лазаров в наказателното поле на Калиакра, капитанът пробва пас към останалия на празна врата Раймонди, но Светослав Петров направи решаващ шпагат и изби топката.

Второто полувреме също се разви отлично за домакините. В 58-та минута след нов пробив Карвальо остана очи в очи с Господинов, но вратарят отново спаси.

Локомотив Пловдив стигна до трети гол в 61-та минута, когато Ерош подаде към Лазаров, който преодоля защитник на Калиакра и с десния крак вкара през краката на Господинов. Три минути по-късно в 64-та минута Станчев се измъкна от защитата на Локомотив, преодоля Тодоров и стреля, но Георгиев изби на метър пред гол линията. В 74-та минута след груба грешка на Димов, Абушев остана очи в очи с Господинов, но младокът прибърза и стреля силно над напречната греда.

Локомотив Пловдив стигна до четвърти гол в 77-та минута, когато Карвальо стреля, след което се получи рикошет и топката попадна в Златински, който вкара втория си гол в мача.

Последното попадение в срещата падна в 83-та минута, когато Златински центрира от фаул в наказателното поле на Калиакра, където се получи разбъркване и най-съобразителен се оказа Карвальо, който отблизо прати топката във вратата на Господинов.

След тази победа Локомотив Пловдив вече има актив от 14 точки на 6-ото място, а Калиакра остава с 8 точки. Тимът от Каварна се понижи до 12-ата позиция.

ЛОКО ПД – КАЛИАКРА 5:0