2. - "А" група
  3. Локо (Пд) се разходи на "Раковски" и постигна първи успех като гост през сезона (видео)

"Железничарите" напълно доминираха над разочаровалия с представянето си днес Видима

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна четвърта победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:0 като гост на Видима-Раковски. Двубоят на стадион „Раковски” премина под контрола на „черно-белите” от Пловдив, а това бе първи успех за тима на Драган Канатларовски далеч от дома от началото на сезона. Видима пък допусна първото си поражение пред собствена публика.

Двубоят започна спокойно, а първата по-вълнуваща ситуация на стадион „Раковски” дойде в 7-ата минута. Йордан Тодоров получи кълбото и центрира към наказателното поле на Видима, където топката срещна тялото на Александър Бранеков и останаха съмнения за игра с ръка на бранителя, но съдийски сигнал за дузпа не последва. Локомотив увеличи мощта си в атака и заигра доста по-активно, което доведе до първата опасност пред Василев. Здравко Лазаров пропиля добра възможност пред вратаря на домакините, а с пропуски се отличиха и Христо Златински и Валери Георгиев, като след техните удари топката премина извън очертанията на вратата на Видима.

Силните изяви на гостите продължиха, а усилията на играчите на Драган Канатларовски бяха възнаградени в 38-ата минута, когато резултатът бе открит. Христо Златински засече с глава центриране на Йордан Тодоров отляво и по този начин даде гол аванс на своя тим. До почивката предимството на гостите от едно попадение се запази.

Втората част започна много вълнуващо и в 51-ата минута Здравко Лазаров пропусна отличен шанс да удвои аванса на тима си. Нападателят бе изведен очи в очи с Василев, но се забави, не нанесе прецизен удар и вратарят на домакините изби. Последва нова отлична възможност за „железничарите” – Тодоров пропусна да се разпише от много чиста позиция, като стражът на Видима отново показа отличен рефлекс и отрази.

Домакините също имаха своите шансове. Най-чистото положение за Видима от началото на мача дойде в 60-ата минута, когато влезлият през втората част Веселин Стойков бе сам във вратарското поле и получи топката, но не бе съсредоточен в изстрела си и нацели лявата греда на вратата на Ставрев. Няколко минути по-късно последва нов изстрел към вратаря на Локомотив – ударът на Какалов обаче не попадна в очертанията на вратата.

В следващите минути двата отбора понамалиха темпото и вълнуващите моменти пред двамата вратари липсваха. Така се стигна до последният четвърт час на редовното време, когато преднината на гостите бе удвоена. Топката бе центрирана в наказателното поле на Видима, а там най-съобразителен се оказа Михаил Венков, който изпревари Панов и засече с десния крак кълбото, пращайки го в мрежата на безпомощния Василев.

До края на двубоя „железничарите” доиграха срещата спокойно и дори достигнаха до трети гол, дело на Дани Георгиев, който се появи в игра през втората част. Третото попадение дойде в 88-ата минута, а влезлият през второто полувреме футболист се озова сам срещу Василев и с прецизен удар направи резултата класически.

След успеха „черно-белите” са на 6-ото място с 14 точки. Видима-Раковски записа второ поредно поражение и е на 12-ото място с 5 пункта.