2. - "А" група
  3. Локо (Пд) представи отбора с успех над Нефтохимик

Локо (Пд) представи отбора с успех над Нефтохимик

Дани Кики и Ферарасо бележат за „смърфовете” при 2:1 над бургазлии

Съставът на Локомотив /Пловдив/ победи Нефтохимик /Бургас/ с 2:1 в последната си контрола преди началото на новия сезон.

Контролата бе и официално представянето на „черно-белия” тим, а най-бурно аплодирани от новите попълнения на домакините бяха завърналите се шампиони от 2004 г. Мартин Камбуров и Александър Тунчев.

Головете за победителите пък вкараха Дани Кики и Диего Фераресо, за новаците в елита точен от дузпа бе Деян Христов.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на шофьора на клубния автобус на "шейховете" Георги Драганов, който загина при катастрофа по пътя Бургас - Несебър.

Иначе момчетата на Александър Станков стартираха по-активно срещата, упражниха териториален натиск и улучиха гредата в началните минути, но след това, донякъде нелогично, Нефтохимик откри резултата след точно изпълнена дузпа в 18-та минута от Деян Христов.

Отговорът на "смърфовете" не закъсня и не след дълго те успяха да стигнат до пълен обрат, след като първо завърналият се Дани Кики изравни в 30-та минута, а 13 по-късно бразилецът Фераресо изведе пловдивчани напред в резултата.

Така завърши първото полувреме, а през второто двамата треньори направиха множество смени и това накъса играта, за да приключи в крайна сметка двубоят при резултат 2:1 в полза на Локомотив.