2. - "А" група
  3. Локо (Мз) победи Беласица с 3:1 у дома

Локо (Мз) победи Беласица с 3:1 у дома

Локомотив заслужено спечели трите точки в двубоя от 13-я кръг на "А" ПФГ срещу Беласица. Пред 500 зрители на стадион Локомотив в Мездра "железничарите" достигнаха до убедителен успех, главно благодарение на знаменателното представяне на Илия Илиев

Двата отбора предложиха вихрени начални моменти. В рамките на първите 15 минути двата тима си размениха по две голови ситуации. Блестящо представящият се Илия Илиев бе в центъра на всичко по-интересно, което успя да предложи състава на Локомотив. В 4-ата след центриране на Илиев Каранейчев отправи топката към вратата на Беласица, но бранител на петричани изчисти от гол линията. В 15-ата минута в идентична ситуация, отново при взаимодействие между двамата футболисти, Каранейчев стреля опасно към противниковата врата, но този път в ръцете на вратаря Манолов. Минута по-късно футболистите на Локомотив достигнаха до нова чиста голова възможност, след пробив на Симонович Руи Мигел отправи опасен изстрел, но коженото кълбо срещна страничния стълб на вратата.

При следващия си опит Илия Илиев не остави нищо на случайността, засичайки центриране на Риу Мигел и с изстрел от воле откри резултата. Десет минути по-късно Илиев пропусна нова удобна възможност да покачи на 2:0, след като не успя да засече скрито подаване на Симонович.

Първото полувреме приключи при непроменено статукво. Железничарите останаха по-добрият тим, докато футболистите на Беласица не успяха да застрашат вратата на Локомотив.

Съществена промяна в играта на двата състава не настъпи и през втората половина на срещата. Илия Илиев продължи да впечатлява с доброто си представяне, след като в 58-ата минута с пас от 50 метра намери Руи Мигел, който не пропусна да се възползва от добрата възможност и удвои преднината за своя тим.

Последните минути от двубоя се оказаха пределно интересни. След изпълнение на фаул Сертич успя да намери Бижев, който финтира бранител на домакините, и отправяйки топката в далечния ъгъл на вратата намали резултата на 2:1 в 78-ата минута. Моментното съживяване на Беласица бе бързо преустановено две минути по-късно след като Илия Илиев намери Давид Силва, който с удар от дъгата на наказателното поле изпрати топката зад Манолов.

В 81-ата минута директен червен картон получи Бикай за откровено грубо нарушение срещу Руи Мигел.

До края на срещата Беласица не успя да стигне до опасни положения и двубоя приключи с краен резултат логично в полза на домакините.

След днешние двубой Беласица остава на дъното в класирането със 6 спечелени точки, Локо (Мз) от друга страна заема 6-ата позиция с актив от 20 точки.