2. - "А" група
  3. Левски се мъчи срещу Рилецо след едно полувреме – 0:0

Левски се мъчи срещу Рилецо след едно полувреме – 0:0

Отборите на Левски и Рилски Спортист се оттеглиха на почивка при резултат 0:0 в контролна среща, която се играе на помощния терен на стадион „Георги Аспарухов”. „Сините” имаха тотално предимство пред своя съперник през първата част, но така и не успяха да пробият вратаря Михайлов.

Още в 3-та минута Георги Иванов – Гонзо пробва удар от далеч, но топката премина встрани от целта. В 11-ата минута отново Гонзо бе в центъра на събитията. Нападателят на Левски стреля опасно с глава, но вратарят Михайлов спаси неговия удар. След това се получи разбъркване в наказателното поле на Рилски Спортист, топката попадна в Живко Миланов, но той също не успя да вкара в опразнената врата. Левски продължи да атакува, но отбраната на Рилски Спортист се справяше. Стигна се до 35-ата минута, когато отново Гонзо стреля опасно, но този път топката срещна страничната греда. Едва в 38-та минута Рилски Спортист погледна към вратата на „сините”. Да Коща върна неразчетено към Георги Петков, вратарят на Левски се намеси, след което топката попадна в нападател на гостите, който шутира към опразнената врата, но в последния момент на пътя на коженото кълбо застана Милиев, който предотврати сигурен гол. Това бе и последният по-интересен момент за първата част.