2. - "А" група
  3. Летящ старт на Литекс от гара Мездра - 5:0

Летящ старт на Литекс от гара Мездра - 5:0

Литекс стартира по категоричен начин новия шампионат в „А” група. „Оранжевите” се справиха без особени проблеми при гостуването си на Локомотив (Мездра) с разгромното 5:0. Два гола за тима от Ловеч реализира Вилфред Нифлор, а по един добавиха Георги Миланов, Ивайло Петков от дузпа и Светослав Тодоров.

Двубоят в Мездра се игра пред около 2 000 зрители, а главен съдия бе Николай Йорданов.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха вихрено срещата и до 10-ата минута резултатът бе 2:0. В 6-ата минута един от талантливите футболисти на Литекс Миланов вкара много красив гол след удар от около 30-ина метра.

В 9-ата минута Барт центрира отдясно, Янев се размина с топката и французинът Нифлор бе точен за 2:0. Преди този гол Нифлор и Янев изпуснаха две чисти голови положения.

След 15-ата минута домакините се отърсиха от шока и Голубович на два пъти спаси своя отбор, а след удар с глава на Илиев топката мина на сантиметри покрай вратата. В средата на първата част капитанът на Локомотив Пажин напусна терена за сметка на Макенджиев.

Именно той в 38-ата минута фаулира Ивелин Попов в наказателното поле, а Ивайло Петков бе точен от бялата точка за 3:0.

До края на първата част Попов бе близо до 4-и гол в мача, но ударът му не намери целта.

През втората част темпото на игра спадна. Гостите от Ловеч отново бяха по-добрият отбор на терена, като пропуски направиха Янев, Тодоров и Нифлор.

Литекс продължи на ходом мача, а въпреки смените на Войн Войнов, играчите на Локомотив (Мездра) не успяха да направят нищо смислено пред вратата на „оранжевите”.

В 86-ата минута Йеленкович центрира отдясно и Нифлор, оставен непокрит, отбеляза втория си гол в мача и четвърти за Литекс след удар с глава.

3 минути по-късно Диего намери Светльо Тодоров в наказателното поле и той оформи крайното 5:0.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое