2. - "А" група
  3. Етър се домогна до равенство в Гоце Делчев в продължението (+ВИДЕО)

Етър се домогна до равенство в Гоце Делчев в продължението (+ВИДЕО)

Таско Тасков изглежда се реваншира за теслите срещу "виолетовите"

Пирин (ГД) и Етър (ВТ) завършиха наравно 2:2 в среща от 19-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Гостите от Търново успяха да изравнят в добавеното от рефера Таско Тасков 4-минутно продължение в ситуация, при която останаха съмнения за засада. В герой се превърна резервата Карлсон. Преди това през второто полувреме Пирин успя да стигне до пълен обрат чрез резервата Хазуров и французина Алба, след като „виолетовите” поведоха преди почивката с попадение на Рисхолт.

Ремито не доведе до промени в класирането на двата отбора. Пирин остана на 9-ата позиция с 23 точки. Етър е в зоната на изпадащите, на 15-ото място, с 15 точки, с 2 по-малко от спасителния бряг, на границата на който са Черно море и Ботев (Вр) с по 17 точки.

Таско Тасков сякаш нямаше търпение да даде първия съдийски сигнал, като срещата започна поне минута по-рано. Срещу ръководството на Таско от “Етър 1924″ два пъти скачаха в последните години и пускаха жалби – след мач срещу “Славия” у дома и при гостуването на “Ботев” (Пд) в Брестник. За последно той свири през ноември отново “Етър” – “Славия”, а кръг по-късно правата му бяха спрени лично от Боби Михайлов след мача “Ботев” (Пд) – “Лудогорец”, след като пловдивчани се жалваха за неотсъдена дузпа за игра с ръка и незачетен гол. Тогава от БФС го извадиха за 6 мача, но точно след 3 кръга  го върнаха и го сложиха миналата седмица на “Миньор” – “Литекс”, а сега и на “Етър 1924″.

Дормушали Саидходжа пък изведе гостите с капитанската лента след раздялата с досегашния водач Красен Трифонов.

В 7-ата минута домакините можеха да открият резултата след красиво изпълнение на Лазаров. Капитанът засече с летящ плонж центриране на Близнаков, но стреля право в ръцете на вратаря Филипов.

Етър, който играеше доста освободено, създаде три последователни положения преди да открие резултата. Първо Шайесте развинти защитата на домакините, озовавайки се сам срещу вратаря Абдиков, който обаче парира последвалия удар. После Рисхолт нацели сглобката, а в следващата минута – 19-ата, вече реализира. Той засече с глава центриране от ъглов удар за 1:0.

Пирин опита да върне гола 8 минути по-късно, когато Алба бе изведен от Витанов, но стреля неточно. В 36-ата минута пък Пиргов стреля отблизо след изпълнение на корнер, ала и той не намери очертанията на вратата на „болярите”.

Домакините се хвърлиха в атака след подновяването на играта. Петър Лазаров пробва далечен удар, който премина над напречната греда.

Минута по-късно дойде изравнителното попадение. Фиданин се пребори за една топка на ъгловото флагче, като гостите имаха претенции за нарушение, но реферът Тасков продължи играта. Последва центриране в наказателното поле, където резервата Хазуров засече силно с глава. Вратарят Филипович успя да отклони в напречната греда, но само толкова. При добавката нападателят с тяло вкара топката в мрежата за 1:1.

Осем минути по-късно Пирин стигна до пълен обрат. Алба засече с глава центриране на Дреновички и отблизо направи 2:1.

„Неврокопчани” продължиха да търсят нов гол, но Рисхолт и Филипович успяха да предотвратят трето попадение в мрежата на Етър при шутове на Близнаков и Хазуров.

Наставникът на „виолетовите” Сердар Даят опита да промени игровото поведение на своите с включването на Фила, Карлсон и Флей. И успя да го стори. Етър се вдигна на финален щурм и успя да се домогне до точката. Крайното 2:2 оформи резервата Карлсон, който се възползва от подаване на друг играч, влязъл от пейката – Флей. При гола обаче останаха съмнения за засада, като цялата резервна скамейка на Пирин начело със старши треньора Тенчо Тенев протестираха бурно.