2. - "А" група
  3. Етър и Видима завършиха 1:1 в контрола, играна при минус 6 градуса

Етър и Видима завършиха 1:1 в контрола, играна при минус 6 градуса

„Етър“ завърши наравно 1:1 с играещия в „А“ група „Видима-Раковски“ във втората си контрола от подготовката. Мачът се игра на поочистения, но много хлъзгав терен в Килифарево при температура минус 6 градуса, което постави на сериозно изпитание футболистите. Двата отбора си размениха по едно полувреме, с лек превес на гостите до почивката и на етърци през втората част.

Велин Кефалов отново пусна в игра тримата вратари Димитров, Карканджиу и Рашков за по 30 минути. В центъра на защитата започнаха Ванков и М. Иванов, десен бек бе Джихат Кямил, а ляв – дошлият на проби от Стара Загора Светослав Петров. Халфовата линия бе изградена от Стамен Ангелов, Димитър Павлов, Стефан Харлов и Тихомир Кънев, а в атака – Екундайо Джайеоба и Александър Виолинов.

Етърци започнаха активно и Виолинов отправи първия удар към една от двете врати. В 15-ата минута обаче първи поведоха гостите. След центриране в наказателното поле Любомир Величков, който е на проби във „Видима“, овладя топката и покрай излезлия В. Димитров я вкара за 0:1.

Само след 4 минути „виолетовите“ можеха да изравнят. Реферът Станислав Ставров отсъди фаул на 22 метра фронтално срещу вратата, Харлов прескочи топката, а Тихомир Кънев технично стреля в левия ъгъл, но топката мина на сантиметри от левия стълб. Малко след това Венци Димитров с лекота спаси удар от фаул и на гостите.

До почивката „Видима“ наложи превес и атакуваше по-често, но положения почти нямаше. Най-добрата атака бе в 32-ата минута, когато Андонов от гостите предприе рейд, стигна необезпокояван до вратата и стреля, но Карканджиу спаси.

След почивката Кефалов не пусна веднага нов състав, а предприе постепенни смени. Първо влезе Аврионов на мястото на Виолинов, както и Димов, Лапантов и Трифонов. Това сериозно оживи играта на „Етър“ и домакините заиграха по-разнообразно, като създаваха и положения. В 49-ата минута Джайеоба стреля до гредата, а три минути по-късно удар на Илко Трифонов бе спасен от вратаря на гостите.

Халфовата линия започна да действа по-рационално, в игра постепенно влязоха Папазов, Г. Христов, Кушев. „Етър“ стигна до заслужено изравняване в 71-ата минута, като голът бе изработен от двете нови попълнения от бургаската школа. Стамен Ангелов предприе отличен пробив по десния фланг и центрира топката пред вратата на Павел Алексиев, който я засече за 1:1. В 83-ата минута Димитър Кушев пропусна да изравни, след като бе изведен в отлична позиция, но би високо. До края на мача етърци предприеха няколко центрирания пред вратата, но победен гол не падна.

„Етър“ – „Видима“ 1:1

Голмайстори: 0:1 Величков (15), 1:1 П. Алексиев (71)

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое