2. - "А" група
  3. Дерменджиев пресметна: 20% мислят за мача от „А” група, 80% за Шампионската лига

Ранният гол ни смути, но резултатът можеше да е много голям

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев не се съгласи, че неговите възпитаници са изпитвали трудности през първото полувреме в мача срещу Хасково от 12-кя кръг на „А” група.

„Орлите” владееха повече топката и бяха по-офанзивният отбор през 90-те минути на двубоя, но въпреки силното начало, Хасково поведе в 6-ата минута след контраигра, а точен бе Георги Коруджиев. Лудогорец се върна в двубоя с гол на Марселиньо в 37-ата минута. Козмин Моци реализира дузпа в добавеното време на първата част, а Даниел Абало оформи крайния резултат 3:1 в 52-ата минута на двубоя.

„Просто така се разви мачът. Мисля, че този ранен гол малко, бих казал, смути футболистите, оттам те излязоха от това състояние. Можеше много голям да бъде резултатът. За нас е важно след това натоварване с националните отбори да ги вземем тези точки. В сряда ни чака още по-сериозен мач и продължаваме”, каза Дерменджиев пред Диема.

Той отново подхвана темата с прехода на своите футболисти от вътрешно първенство да се насочат към Шампионската лига и обратно.

„Това не са роботи, психологическите натоварвания са много големи. Имаме 9 човека национали, а други всички почиват. Преходът от единия към другия турнир, национални отбори… разликата е много голяма. Те се изчерпват и емоционално. В Шампионската лига емоцията е много голяма, изразходват я. После влизат в първенството малко по-лежерно или мислят за мача, който следва. Всеки, колкото и да иска да мисли за предстоящия мач, 20% мислят за него и 80% за Шампионската лига. Това за мен на този етап е оправдано, но те разбират. Видяхте, че Базел би Ливърпул и следващия мач го загуби. Те играят редовно в групите на Шампионската лига.”

„Ние трябва да вървим постепенно, не трябва допълнително да натоварваме футболистите в такъв аспект, те постигнаха много, играят много добре в Шампионската лига, ние можехме да вземем точки и с Ливърпул, и с Реал, но това е футболът, това е вече в историята. Шампионската лига е един много голям дразнител, който ги изчерпва. Виляреал така изпаднаха в Испания, а достигнаха осминафинал (в Европа). При едно такова напрежение е нормално да има някакъв спад при тях. Това са едни много добри футболисти на Лудогорец, разбират го това нещо, те се стремят вече да го преодоляват, малко е времето. В рамките на месец те вече разбират, че трябва да се играе равномерно.”

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое