2. - "А" група
  3. Черно море удави Пирин (Гоце Делчев) и се бетонира на 7-ото място

Черно море удави Пирин (Гоце Делчев) и се бетонира на 7-ото място

Котев носи победата в тъмницата на "Тича"

Черно море се бетонира на 7-ото място в класирането след успех 2:1 над опашкаря Пирин (Гоце Делчев) на подгизналия и затъмнен „Тича”. Бакари откри за домакините от дузпа в 13-ата минута преди гостите да останат с човек по-малко. Въпреки това, те успяха да изравнят отблизо в 34-ата минута чрез Марчев. В 56-ата минута Котев отново изведе „Морето” напред, аванс, който този път той бе удържан до последния съдийски сигнал на Мартин Богдев от Бургас.

С победата, която е първа от три мача насам, „моряците” събраха 17 точки на 7-ото място, с 4 повече от Любимец и с 5 от Берое, който приема утре Литекс.

Треньорът на Черно море Георги Ивнаов - Гонзо не можеше да разчита на Георги Илиев, Симеон Райков и Стенли Окоро, които са с контузии. Отпадна и Георги Божилов, който лекуваше травма в глезена през последната седмица. На пейката остана защитникът Александър Александров

В началните минути на наводнения терен на „Тича” Пирин отправи два неточни удара, иначе действията предимно се развиваха в тяхната половина.

Бакари пропусна отблизо преди да открие от дузпа в 13-ата минута. Михаил Венков нахлу на скорост в наказателното поле, където бе фаулиран от Мурат Ибраим. 25-годишният нападател от гамбийски приозход, който е юноша на Еспаньол, мощно прати топката в сглобката за 1:0.

Ситуацията за гостите се усложни още повече, когато минута след гола пасив Мурат Ибраим получи втори жълт картон и изостави своите съотборници.

Черно море обаче подходи аристократично и макар и с 10 души, гостите от Гоце Делчев изравниха резултата. Веселин Марчев забоде топката от границата на вратарското поле в мрежата, след като засече с глава брилянтно центриране на Стоянов отдясно.

Пирин дори можеше да осъществи пълен обрат след подновяването на играта, когато Хазуров се озова абсолютно сам срещу Китанов, но вместо да напредне, реши да стреля по пълната с локви трева и на практика подари топката на вратаря.

Минута по-късно Черно море отново излезе напред. След късо изпълнение на ъглов удар и впоследствие центрирана топка Росен Колев свали за Котев, който продължи високо в мрежата за 2:1.

До края домакините владееха положението на терена и прибавиха ценните три точки към своя актив.

Пирин (ГД) се върна на погрешния път след победата над Берое в миналия кръг, като допусна 9-а загуба от 11 мача, и остава последен с 4 точки.