2. - "А" група
  3. Черно море потопи Нефтохимик в Търговище и излезе 4-ти

Черно море потопи Нефтохимик в Търговище и излезе 4-ти

"Моряците" бият минимално, Георги Илиев пропуска дузпа

Черно море победи Нефтохимик с минималното 1:0 в среща от 8-ия кръг на „А” група, проведена в Търговище. Единственият гол вкара резервата Даниел Младенов в 79-ата минута преди Георги Илиев да пропусне дузпа четири минути преди края.

Победата за тима, воден от Георги Иванов, е трета от началото на сезона, като в същото време серията от срещи без загуба набъбна до 7.

По този начин варненци дръпнаха с три места и вече са 4-ти във временното класиране с актив от 13 точки, на 4 от лидера Ботев (Пд). Нефтохимик, който бе воден от новия стар треньор Антон Спасов, пък регистрира четвърта поредна загуба от общо пет и логично е 12-ти със 7 точки.

Черно море осъществи надмощие в първите минути, като Бакари и Бергонси опитаха да застрашат вратата на Нефтохимик.

Бургазлии, които изтърпяваха наказание с лишаване от домакинство за една среща, обаче първи стигна до реална опасност. При контраатака в 21-ата минута Васил Калоянов уцели гредата.

В ответната атака Караманов спаси силен шут на Райков.

Превъзходството на „моряците” продължи и в 28-ата минута центриране на Райков срещна ръката на Йошев в наказателното поле. Главният рефер Никола Попов от София обаче беше непоколебим, че дузпа няма, което вбеси наставника на символичните гости Георги Иванов – Гонзо.

Черно море имаше още една възможност до края на полувремето. В 43-ата минута Караманов със сетни усилия се справи с шут от свободен удар на Райков.

През второто полувреме нямаше почти нищо за отбелязване, тъй като головите положения липсваха.

Нефтохимик бе изнесъл играта по-напред в сравнение с първата част и в 71-ата минута можеше да открие резултата. Георги Китанов с върха на пръстите си обаче изби шут на Николай Чипев.

8 минути по-късно Черно море откри резултата. Резервата Даниел Младенов вкара на добавка, след като ударът на останалия сам срещу вратаря Божилов рикошира в Караманов.

Младенов се превърна в герой, след като в 85-ата минута изработи и дузпа за своите. Той бе фаулиран в пеналтерията от Йошев, който получи втори жълт картон. Но Георги Илиев пропусна да направи успеха на „моряците” по-убедителен. Караманов спаси удара на ветерана от бялата точка.