2. - "А" група
  3. Беласица каза "Чао" на "А" група с победа над Сливен - 2:0

Беласица каза "Чао" на "А" група с победа над Сливен - 2:0

Отборът на Беласица спечели последната си среща във футболния елит на България за тази година. Последният в „А” Група успя да победи като гост тимът на Сливен с 2:0. В голмайстори за гостите се превърнаха Даниел Дюлгеров в 8-ата минута със страхотен удар от далечно разстояние и капитанът Георги Бижев десет минути след подновяването на играта

Отборът на Беласица спечели последната си среща във футболния елит на България за тази година. Последният в „А” Група успя да победи като гост тимът на Сливен с 2:0. В голмайстори за гостите се превърнаха Даниел Дюлгеров в 8-ата минута със страхотен удар от далечно разстояние и капитанът Георги Бижев десет минути след подновяването на играта. В монотонния двубой „воеводите” диктуваха играта, но многобройните пропуски и нереализирани положения пред противниковата врата им попречиха да приключат сезона на висока нотка.

Сливен и Беласица започнаха последната си среща от настоящия сезон със спокойно темпо. Големият брой на отсъстващите титулярни футболисти в двете формации оказа своето влияние върху цялостния облик на играта. Първата опасна възможност в протоколния двубой бе за домакините, които предпочетоха да играят главно чрез центрирания към Мирослав Миндев от двете крила. За голяма изненада считаният за аутсайдер в двубоя отбор на Беласица успя да поведе в резултата в осмата минута. Даниел Дюлгеров се възползва по отличен начин от разбъркване в наказателното поле на „воеводите” и с добре пласиран диагонален удар от 25 метра изпъна мрежата зад Петър Денчев. До края на полувремето активно действащите по крилата Марин Ценов, Марко Марков и Владислав Ямуков изпратиха почти неизброимо количество центрирания към самотния Мирослав Миндев. В повечето ситуации капитанът на Сливен не успя да се справи с гъстата отбрана на гостите.

Десет минути след почивката Беласица сложи край на спора. Капитанът Георги Бижев реализира за 2:0 в горния десен ъгъл на Денчев, след добре свършена работа на Асен Георгиев по лявото крило. След втория гол футболистите на Бела отново се прибраха в своята половина, а сливналий продължиха да изпускат наглед 100-процентови положения. Ямуков успя да изведе резервата Иса сам срещу вратаря на гостите, но деветката стреля силно и в краката на Тилев. Пет минути след това в 75-ата Марков бе поредният, който остана непокрит, но и той не се възползва по най-удачния начин и уцели греда от около 15 метра. В оставащите 15-ина минути Сливен не успя да достигне до нищо креативно и резултатът остана непроменен.