Спартак (Варна) дръпна на върха във Втора лига (ВИДЕО)

"Соколите" пред завръщане в елита след победа над Монтана с 1:0

Отборът на Спартак (Варна) победи Монтана с 1:0 като домакин в среща от 30-ия кръг на футболната Втора лига и се доближи до промоция в елита през следващия сезон.

Спартак вече има 63 точки в челото на временното класиране, на 5 пред втория Септември София. Успехът бе шести пореден и общо 20-и за варненци.

Футболистите на Монтана, водени от новия си старши треньор Петър Колев, остават четвърти в подреждането с 50 точки в актива си след като допуснаха втора поредна загуба.

Победният гол за домакините от Варна бе дело на Даниел Начев в 80-ата минута.

Малко по-рано, в 69-ата минута, гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон за Антон Тунгаров.

В следващия кръг на 2 май Спартак Варна ще гостува на Черноморец Балчик, а тимът на Монтана приема Марица Пловдив.

Бивш юношески национал на Ирландия е пред трансфер във Втора лига (видео)