Реал ликува в Германия, Лунин впечатли (ВИДЕО)

Браим Диас с красив гол за 1:0

Реал Мадрид е с единия крак на четвъртфиналите в Шампионската лига след стратегическо 1:0 над РБ Лайпциг в Германия. Разликата направи попадението на Браим Диас след почивката, но и великолепният двубой на вратаря на гостите Андрий Лунин. Украинският вратар впечатли със серия спасявания, обезличавайки редица добри атаки на домакините. Успехът бе шести поред за испанския колос при визита в Германия.

РБ Лайпциг поведе още във 2-ата минута, но попадението на Шави Симонс се оказа от спорна засада. Началото обаче бе обещаващо, а темпото продължи да е високо и в следващите минути. В 8-ата минута Реал отговори с две опасности пред Гулачи, но отбраната на германците оцеля.

В 15-ата минута Шлагер стреля от дистанция, но Лунин внимаваше и парира. До 20-ата минута Тони Кроос също имаше възможност да се разпише, но и Гулачи показа концентрация. Две минути по-късно изключително активния от РБ Лайпциг Бенямин Шешко стреля опасно, но ударът му нацели крака на бранител в "черно" и излезе в ъглов удар.

В средата на полувремето Дани Карвахал извърши изключително грубо нарушение срещу Шави Симонс, но се размина дори без картон. Полувремето бе затворено без да падне гол, но пък впечатли с динамика и интересесни ситуации пред двете врати.

Втората част започна с шедьовър на Браим Диас, заменил Джуд Белингам в стартовия състав. Бившият футболист на Милан направи сериозен пробив в половината на съперника, а последвалият му удар с левия крак се оказа неспасяаем за Гулачи!

В 50-ата минута вратата на Реал някак оцеля, след като Лунин направи двойно спасяване, включващо и добавка отблизо на Шешко. Последваха силни минути за Реал, но и домакините имаха своите положения пред гола. Лунин обаче спасяваше всичко, което можеше. В 80-ата минута Шешко се озова на стрелкова позиция, но и този път украинецът бе концентриран и парира.

РБ Лайпциг – Реал Мадрид 0:1
0:1 Браим Диас (49)

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи, 2. Мохамед Симакан, 4. Вили Орбан (К), 7. Дани Олмо, 16. Лукас Клостерман, 17. Лоис Опенда, 20. Шави Симонс, 22. Давид Раум, 24. Шавер Шлагер, 30. Бенямин Шешко, 39. Бенямин Хенрикс

резерви: 21. Янис Бласвик, 25. Леополд Цингерле, 3. Кристофер Ленц, 5. Ел Шадел Битшиабу, 6. Елиф Елмас, 8. Амаду Айдара, 9. Юсуф Поулсен, 13. Николас Зивалд, 14. Кристоф Баумгартнер, 23. Кастело Лукеба, 38. Нуа Жата, 44. Кевин Кампъл

старши треньор: Марко Розе

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал, 18. Орелиен Чуамени, 6. Начо Фернандес, 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос – 21. Браим Диас – 11. Родриго и 7. Винисиус Жуниор

резерви: 25. Кепа Арисабалага, 30. Фран Гонсалес, 10. Лука Модрич, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес,19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 24. Арда Гюлер, 28. Марио Мартин, 32. Нико Пас, 34. Алваро Карийо, 41. Хакобо Рамон