РБ Лайпциг матира Вердер без Илия Груев (ВИДЕО)

"Биковете" победиха с 2:1 в мача им от 15-ия кръг

РБ Лайпциг надви Вердер Бремен с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата, като това е 4-а поредна победа за тима на Марко Розе от началото на сезона. Успехът за „биковете“ дойде след попадения на Андре Силва и Ксавер Шлагер, докато Кристиан Грос вкара за „бременските музиканти“. С успеха Лайпциг събра 28 точки и излезе втори в класирането, докато Вердер е на 9-о място с 21 точки.

Двубоят в Бремен, в който заради контузия не игра българският национал Илия Груев-младши, стартира страхотно за гостите, които поведоха в резултата още в 13-ата минута, когато Андре Силва получи пас от Емил Форсберг и без колебание прати топката в долния десен ъгъл.

Вердер отговори с опасна атака в 22-ата минута, когато Никлас Фюлкруг изпревари защитата на гостите и стреля, но Янис Бласуич плонжира и спаси.

Три минути преди края на първата част Леонардо Битенкур стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Лайпциг отново показа рефлекса си и спаси.

Натискът на Вердер даде резултат в 57-ата минута, когато Романо Шмид подаде добре към Кристиан Грос, който от границата на наказателното поле не остави шанс Басуич – 1:1.

В 71-ата минута обаче Лайпциг си върна аванса, след като Андре Силва подаде към Ксавер Шлагер, който намери пространство и с нисък удар порази вратата на Иржи Павленка.

В следващите минути двамата вратари имаха доста работа, но се справиха при дари на Доминик Собослай и Фюлкруг.

В 83-ата минута гостите можеха да решат мача, като Кевин Кампл намери Кристофър Нкунку, но французинът не успя да намери целта, тъй като ударът му мина встрани от десния страничен стълб.

До края домакините опитаха да натиснат, но Фюлкруг прати топката покрай левия страничен стълб, засичайки центриране от фланга, а малко по-късно направи нов пропуск и така тимът му загуби втори пореден мач в Бундеслигата.