ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Пари Сен Жермен е новият шампион на Франция, след като Лион победи Монако с 3:2 в двубой от 31-ия кръг на френското първенство. По този начин „хлапетата“ направиха парижани шампиони, побеждавайки единствения им конкурент в лицето на тима от Княжеството. След този успех Лион се изкачи на 7-ото място с 44 точки в актива си, докато Монако е втори с 58 точки и без шанс да догони лидера ПСЖ, който има 70 при 3 оставащи срещи до края на сезона.

В Лион гостите от Монако поведоха в резултата след по-малко от 60 секунди, когато Уисам Бен Йедер получи топката от Фоларин Балогун и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на домакинската врата.

Монако стигна до втори гол в 15-ата минута чрез Балогун, но попадението му не бе зачетено заради засада.

В 23-ата минута Саид Бенрама пусна пас по конец към Александър Лаказет, който безпроблемно изравни резултата. В 26-ата топка се разписа самият Бенрама, вкарвайки след добавка.

Точно след изтичането на час игра Монако стигна до втори гол, след като Юсуф Фофана центрира в наказателното поле, където Бен Йедер отблизо вкара с глава.

Шест минути преди края на редовното време Лион отново поведе в резултата, след като Малик Фофана се озова сам срещу вратаря след извеждащо подаване от Лаказет и преодоля Радослав Майески.