ОБЗОР: Айнтрахт продължава да мечтае след победа в Лондон (ВИДЕО)

В другия полуфинал РБ Лайпциг спечели с 1:0 домакинството си на Глазгоу Рейнджърс

Айнтрахт продължава с фантастичното си представяне в Лига Европа. След като изхвърлиха Барселона в миналия кръг, сега германците спечелиха с 2:1 първия полуфилал срещу Уест Хем, игран в Лондон. Отборът вече е вдигал този трофей през 1980 година и вече направи първата крачка към нов мач за отличието.

Гостите от Франкфурт поведоха още преди да е изтекла и една минута от мача. Боре центрира към Кнауф, който прати топката в мрежата. Тимът на Дейвид Мойс изравни 20 след това Курт Зума свали с глава към Антонио, който матира Кевин Трап. Стражът успя да избие топката, но тя вече бе преминала голлинията. Втората част започна както завърши първата - с натиск на Айнтрахт. Той даде резултат в 54-ата минута - Ареола изби удар на Соу, но при добавката Дайчи Камада бе точен за 1:2.

В другия полуфинал РБ Лайпциг и Глазгоу Рейнджърс завършиха 0:0 в Германия. Анхелиньо отбеляза единственото попадение в срещата. Той се разписа в 85-ата минута. Сед центриране в наказателното поле на Рейнджърс топката бе избита, но право на крака на Анхелньо, който с много силен удар от въздуха вкара топката във вратата на Алан МакГрегър.

Лайпциг - Рейнджърс 1:0