3. Леверкузен пак не убеди, но успя да обърне Айнтрахт до 2:1 (ВИДЕО)

Леверкузен пак не убеди, но успя да обърне Айнтрахт до 2:1 (ВИДЕО)

Германският шампион прекъсна серията без победа

Байер (Леверкузен) показа силен характер и успя да спечели с 2:1 срещу силно представящия се тим на Айнтрахт (Франкфурт) в атрактивен мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.Така Байер (Леверкузен) сложи край на серията си от две поредни равенства и се изкачи на 4-о място в класирането. Айнтрахт пък записа едва първа загуба в последните си 5 мача и остава на едно място под днешния си съперник.

В 12-ата минута пък голмайсторът на "франките" Омар Мармуш нацели дясната греда на Лукас Храдецки след далечен изстрел. Четири минути след намеса на ВАР се видя, че Роберт Андрих е извършил нарушение срещу егитепския нападател и бе отсъдена дузпа и за Айнтрахт. Тя бе изпълнена безупречно от Мармуш и гостите откриха в 16-ата минута - 0:1.Радостта на Айнтрахт обаче не трая дълго и шампионите изравниха само след десетина минути. Чудесна комбинация с едно докосване между Амин Адли, Мартен Терие и Роберт Андрих изведе последния в добра позиция и той с десния крак се разписа - 1:1.

В 63-ата минута голмайсторът Андрих пък имаше малшанса да нацели страничната греда с шут. Малко по-късно в игра за "аспирините" се появи голямата им звезда Флориан Виртц и това веднага раздвижи редиците на тима на Чаби Алонсо. Първо той стреля опасно от добра позиция, но Трап успя да избие.

В 72-рата минута обаче именно Виртц проби отдясно и центрира, а стражът на Айнтрахт не изби добре, за да попадне топката в Бонифейс, който се реваншира за пропуска си от дузпа и с глава отблизо направи пълен обрат - 2:1 за Леверкузен. По-късно Андрих можеше да вкара още един гол, но Трап успя да спаси шута му.

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0