Лайпциг не срещна трудности срещу Йънг Бойс (ВИДЕО)

Немският тим спечели с 3:1 гостуването си в Швейцария

РБ Лайпциг победи с 3:1 Йънг Бойс като гост в мач от първия кръг на група G Шампионска лига. На 4 октомври „биковете“ приемат Манчестър Сити, докато швейцарците гостуват в Белград на Цървена звезда.

Двубоят започна по отличен начин за гостите от Германия, които излязоха напред в резултата след едва три минути игра. Давид Раум центрира от ъглов удар, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Мохамед Симакан, който заби с глава в мрежата.

Половин час по-късно Йънг Бойст стигна до изравнително попадение. Филип Угринич изведе Мешак Елия на отлична позиция в наказателното поле, а конгоанецът я заби в левия ъгъл за 1:1.

В 74-ата минута РБ Лайпциг отбеляза втори гол. Кевин Кампъл намери Хавиер Шлагер, който стреля силно от дистанция и по великолепен начин намери горния ляв ъгъл на безпомощния Антони Рачопи 2:1 в полза на „биковете“.

В добавеното време на срещата Бенджамин Шешко оформи крайното 3:1 в полза на „биковете“, възползвайки се от отлично подаване на Шешко.