Лайпциг надви 10 от Дортмунд с 3:2 (ВИДЕО)

Матс Хумелс беше изгонен ужасно влизане в краката на Лоис Опенда

РБ Лайпциг се наложи над Борусия Дортмунд с 3:2 на „Сигнал Идуна Парк“ в мач от 14-ия кръг в германската Бундеслига. Матс Хумелс остави своя тим с човек по-малко на терена още в 15-ата минута след много грубо влизане в краката на Лоис Опенда.

Двубоят започна с натиск от страна на РБ Лайпциг, който получи правото да изпълни дузпа в 12-ата минута заради нарушение на Матс Хумелс. След преглед на ситуацията с ВАР главният арбитър Свен Ямлонски промени решението си за дузпа, но изгони защитника на Борусия Дортмунд с директен червен картон заради касапското му влизане.

Лайпциг излезе напред в резултата в 32-ата минута, когато Давид Раум центрира от корнер, а в опита си да изчисти топката Рами Бенсебаини я прати в собствената си мрежа. В петата минута от добавеното време Тома Мюние си освободи пространство и стреля в долния ляв ъгъл на вратата на гостите, но Янис Блазвих се намеси по феноменален начин.

Само минута по-късно Борусия Дортмунд успя да възстанови паритета, когато след центриране от корнер Салих Йозджан се извиси над всички и стреля с глава, но Блазвих отрази. Последва центриране от страна на Юлиан Бранд, който овладя рикоширала топката, а Никлас Зюле стреля с първото си докосване в мрежата.

РБ Лайпциг започна по-активно през второто полувреме и закономерно успя отново да излязат напред в резултата. В 54-ата минута Кристоф Баумгартнер отне топката около централния кръг и направи страхотен индивидуален рейд, за да свие топката за Шави Симонс, чийто удар бе отразен от Грегор Кобел. Последва добавка от страна на Баумгартнер, която този път попадна в целта.

В първата минута на добавеното време Юсуф Полсен сложи официално точката на спора между двата тима, след като Емил Форсберг поднесе топката на датския национал, който от близко разстояние я прати във вратата, пазена от Грегор Кобел.

Юлиан Бранд центрира топката в наказателното поле на РБ Лайпциг в третата минута от добавеното време. Там Никлас Фюлкруг се извиси над всички и прати топката в горния ляв ъгъл. След този успех РБ Лайпциг остава на 4-о място във временното класиране с актив от 29 точки, докато Борусия Дортмунд е 5-а позиция с 25 пункта.