Хари Кейн спаси Байерн Мюнхен от нов провал в Германия (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за 2:1 над РБ Лайпциг

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг завършиха 2:1 в мач от 23-ия кръг в Бундеслигата. Така Баварците скъсиха изоставането до върха.В класирането баварците са на второ място с 53 точки, на 8 от Байер Леверкузен. Гостите пък остават с 40 пункта на петата позиция.

Само няколко секунди бяха необходими на гостите да развият добра атака. Тя завърши с удар на Дани Олмо, но Матайс Де Лихт го блокира.

В 5-ата минута баварците отговориха. Центриране намери Хари Кейн в накзателното поле и той я засече с глава. Бласвих обаче реагира светкавично и изби топката в гредата, след което я улови.Противно на показаното през втората част Байерн откри резултата в 56-ата минута. Джамал Мусиала получи топката между линиите и изведе Хари Кейн. Голмайсторът на баварците стреля мощно и много точно с левия крак, като не остави никакви шансове на вратаря.

Точно двайсет минути преди края Лайпциг възстанови равенството. След като играта беше пренесена около наказателното поле на баварците се стигна до подаване на Олмо към Бенямин Шешко. Този път снажният централен нападател отправи удар, който след рикошет се оплете в мрежата.

В добавеното време Хари Кейн извади баварците от трудната ситуация с втори гол в мача. Ерик Максим Чупо-Мотинг показа техника в наказателното поле и последва страхотен завъшващ удар на Кейн. 27-и гол в Бундеслигата за нападателя.