Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Българският национал Георги Минчев заби хеттрик за АЕЛ Лимасол при драматичната победа с 5:4 над Неа Саламина в среща от 11-ия кръг на плейофа за оставане в елита. Бившият нападател на Локомотив Пд вкара два гола още преди почивката, разписвайки се в 12-ата и 28-ата минути. Хеттрикът си той оформи в 84-ата минута за 4:3.

Първият му гол дойде след удар с воле, а в средата на полувремето се разписа с глава, за да дойде и моментът да се разпише на празна врата след асистенция на Ахмед Морейра.

Последва ново изравняване на резултата, а съотборникът на родния футболист Андреас Макрис донесе триумфа за домакините.

Така 29-годишният нападател има 8 гола в 16 мача за АЕЛ и се превръща във все по-важна фигура и за отбора си, и за кипърското първенство.

Рой Кийн: Халанд е разглезено момченце

Легендата на Ман Юнайтед нападна острието на "гражданите"

Луис Енрике преди реванша с Борусия: Просто искаме да победим