Атлетико (М) си подари за Коледа победа над Севиля (ВИДЕО)

Йоренте бе героят в този мач

Атлетико Мадрид си подари за Коледа минимална победа над Севиля с 1:0, след която "дюшекчиите" се изравниха по точки с Барселона.

Първата опасна ситуация в двубоя бе в третата минута, когато Алваро Мората остана очи в очи с Дмитрович, но вратарят на Севиля успя да отрази удара му.

Двубоят започна вихрено с този пробив на Мората, но през първата част това бе един от най-интересните епизоди. Двата тима успяха да отправят само по 1 точен удар за първите 45 минути.

Атлетико Мадрид успя да поведе в резултата в началото на второто полувреме. Отбита топка стигна до Маркос Йоренте в наказателното поле, а той умело я овладя и я прати във вратата на Дмитрович за 1:0.

В 66-ата минута Чаглар Союнчу се появи на терена на мястото на Коке, а четири минути след това Сесар Сото Градо отиде да прегледа с ВАР нарушение на турчина и го изгони с директен червен картон.

Десет минути преди края Серхио Рамос стреля от пряк свободен удар, но над вратата.