Арсенал за малко да изпусне 3 гола аванс, но би Тотнъм в дербито (ВИДЕО)

"Топчиите" увеличиха аванса си на върха на четири точки пред Сити

Арсенал спечели дербито на Северен Лондон, побеждавайки Тотнъм като гост с 3:2 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига.С победата Арсенал събра 80 точки на върха във Висшата лига, докато Тотнъм е пети с 60 точки в актива си.Двубоят на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ започна по-добре за „топчиите“, които стигнаха до гол в 13-ата минута, но попадението на Кай Хаверц не бе зачетено заради засада.

Две минути след това Арсенал стигна до ъглов удар вляво от вратата на Тотнъм. Букайо Сака центрира, а в наказателното поле Пиер-Емил Хьойберг с глава си вкара автогол.Арсенал стигна до втори гол в 27-ата минута, когато при една контраатака Кай Хаверц направи брилянтно подаване към Букайо Сака, който в наказателното поле на Тотнъм финтира Бен Дейвис и с левия крак преодоля Гилелмо Викарио.

В 38-ата минута и самият Хаверц се разписа, след като засече центриране от корнер на Декан Райс и прати топката в мрежата. В 64-ата минута Давид Рая направи непростима грешка, като подари топката на Ромеро и той от упор вкара гол за „шпорите“.

Тимът на Анге Постекоглу тръгва масирано в атака след попадението в мрежата на своя местен съперник. Така се стигна до 87-ата минута, когато Деклан Райс фаулира Бен Дейвис в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която Хьон-мин Сон превърна в гол.

В добавеното време Тотнъм притисна Арсенал в търсене на изравнително попадение, което така и не падна и тимът на Микел Артета триумфира в дербито на Северен Лондон.