И Литекс си тръгна победен от Локомотив в "Надежда''

Локомотив (Сф) победи Литекс с 1:0 в първия завършил двубой от неделните мачове в 9-ия кръг „А” група. Голът за „железничарите” вкара Христо Златински в началото на второто полувреме от дузпа. Така след победата отборът на Николай Гигов изпревари с една точка Литекс в класирането.

Локомотив (Сф) победи Литекс с 1:0 в първия завършил двубой от неделните мачове в 9-ия кръг на „А” група. Голът за „железничарите” вкара Христо Златински в началото на второто полувреме от дузпа.
Така след победата отборът на Николай Гигов изпревари с една точка Литекс в класирането.
1000 зрители посетиха стадиона в квартал „Надежда” в столицата. През първото полувреме двата отбора играха равностойно и си поделиха владеенето на топката и изиграха равностойно първо полувреме. В 25-ата минута защитникът Иван Пасков вкара топката във вратата на Литекс, но голът беше отменен от гръцкия съдия Михалис Германакос заради фаул на играча, който фаулира преди това Берберович.
Жълти картони през първата част получиха Дзаферович и Дяков от Локомотив (Сф) и един Том от Литекс.
Второто полувреме започна перфектно за домакините. Те получиха правото да изпълнят дузпа още в 49-ата минута на срещата за нарушение срещу Виктор Шпишич. Зад топката застана Христо Златински, който не сгреши. Голът обаче бе отменен и дузпата пребита. При повторното изпълнение Златински избра другия ъгъл и пак успя да вкара на бившия си съотборник Голубович.  Малко след попадението и Данаил Митев можеше да се запише сред голмайсторите и мачът на практика да приключи, но полузащитникът се засуети и не покачи на 2:0.
До края на срещата Литекс не направи почти нищо смислено пред вратата на домакините. Старши треньорът Станимир Стоилов направи всичките си три смени след почивката, но това не доведе до промяна в резултата.
Така след Левски и Литекс не успя да вземе точка от оказалия се много негостоприемен за големите отбори стадион в квартал „Надежда”.
Съставите:
Локомотив (Сф): 1. Бонджулич, 3. Дзаферович, 6. Златински, 7. Богданович, 8. Шпишич, 10. Св.Дяков, 11. Добрев (к), 15. Митев, 22. Бандаловски, 23. Иво Иванов, 24. Пасков;
Резерви: 88. Галев, 12. Савич, 16. Коилов, 19. Джилас, 20. Лопеш, 28. Балдовалиев, 30. Атанасов;
Литекс: 1. Голубович, 3. Камбон, 5. Венков, 22. Николов, 16. Манолев, 33. Берберович, 6. Бертен, 10. Сандриньо, 8. Том, 32. Попов (к), 19. Нифлор;
Резерви: 12. Тодоров, 9. Ду Бала, 11. Е.Ангелов, 18. Бибишков, 23. Занев, 26. Дуду.