Олимпиакос и Фенербахче поведоха в четвъртфиналните плейофи на Евролигата

Отборите на Олимпиакос и Фенербахче поведоха с 1-0 победи съответно срещу Барселона и Монако в четвъртфиналните плейофи на баскетболната Евролига за мъже.

Гръцкият Олимпиакос се наложи над Барселона със 77:75 (19:18, 25:17, 17:19, 16:21) като гост в Испания и взе предимство преди втория мач от серията утре вечер. Играе се до три победи от пет възможни двубоя. Гостите поведоха с 44:35 на почивката, а след третата четвърт резултатът бе 61:54 и до края каталунците не успяха да наваксат.

Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен за Олимпиакос с 15 точки, 1 борба и 2 асистенции, докато за Барселона по 13 точки отбелязаха Уили Ернангомес и Джабари Паркър. Първият овладя 5 борби, а Паркър - 7.

Турският Фенербахче записа успех при гостуването си в Монако с 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10) след продължение в последната четвъртфинална серия. Домакините от Монако, които бяха спечелили 12 от последните си 13 срещи, имаха предимство на почивката от 46:37, но грандът от Истанбул се доближи на точка - 60:61 преди четвъртия период. Баскетболистите на Монако оставиха съперника си без кош от игра за близо пет минути от началото на четвъртата част, но Фенербахче се пребори за равенство 81:81 в редовното време и в допълнителните 5 минути стигна до победата.

Най-резултатен за гостите бе Найджъл Хейс-Дейвис с 19 точки, 7 борби и 1 асистенции, а за Монако Ели Окобо реализира 19 точки, 2 борби и 4 асистенции.

В другите две четвъртфинални двойки спорят Реал Мадрид - Баскония и Панатинайкос - Макаби Тел Авив, а довечера предстоят вторите срещи между тях.

Лейкърс уволни треньора си след разочароващия сезон

Лос Анджелис отпадна още в първите плейофи на НБА

Балкан и Спартак Плевен влязоха в топ 4 в НБЛ (ВИДЕО)

Край на сезона за ЦСКА и Черно море

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър