ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Джамал Мъри решителен кош и домакинът Денвър Нъгетс навакса пасив от 20 точки, за да победи Лос Анджелис Лейкърс със 101:99. По този начин защитаващия титлата си Нъгетс има аванс от 2:0 успеха в плейофната серия от първия кръг на Западната конференция.

ЛеБрон Джеймс направи забивка, за да изведе Лос Анджелис с 95:92, но Майкъл Портър-младши с тройка изравни при оставащи 1:15 минути, преди Мъри да поеме отговорност и да донесе успех за тима си. Никола Йокич имаше 27 точки, 20 борби и 10 асистенции за Нъгетс, които се наложиха над Лейкърс в 10 поредни срещи. Мъри завърши с 20 точки при стрелба 9 от 24.

Антъни Дейвис имаше 32 точки и 11 борби, но вкара само две точки в последните 22 минути. ЛеБрон Джеймс даде 26 точки, 12 асистенции и 8 борби.

Донте Ди Винченцо вкара тройка при 13,1 секунди преди края, а Ню Йорк Никс се наложи като домакин над Филаделфия със 104:101. Така Никс поведе с 2:0 победи в серията от първия кръг на Източната конференция. Джейлън Брънсън завърши с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции, докато Джош Харт записа 21 точки и 15 борби за Никс.

За Филаделфия над всички бе Джоел Ембийд с 34 точки.

Донован Мичъл записа 23 точки и 8 борби, а Джарет Алън се отчете с 16 пункта и цели 20 борби, за да поведат Кливланд Кавалиърс към успех над Орландо Меджик с 96:86. Кавалиърс вече има преднина от 2:0 победи в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Паоло Банчеро вкара 21 точки, а Франц Вагнер добави 18 точки и 7 борби за Орландо.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада, играе се до четири победи от седем мача:

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър