Спас Делев не успя да помогне Погон

Алекс Колев не игра за Арка

Националът Спас Делев игра 87 минути за Погон (Шчечин) при загубата с 1:2 от Краковия. Българският нападател беше активен, но не успя да се разпише, а тимът му допусна едва второ поражение в последните си 7 мача и заема 7-о място в класирането.

Погон поведе с гол на Камил Дригаш в 44-ата минута от дузпа, но десетина минути по-рано отборът на Делев беше останал с човек по-малко заради червен картон на Себастиан Рудол. В 54-ата минута Филип Пишчек изравни, а в 82-ата резервата Себастиан Строжик донесе победата на Краковия. Малко след това Делев отстъпи мястото си на Адриан Бенедичак.

В друг мач от 19-ия кръг на Екстракласата Арка (Гдиня) направи 1:1 като гост на Гурник (Забже). Александър Колев не игра за Арка, а тимът му е на 9-о място в таблицата.