Груби спречквания, зрелищни скандали и червени картони белязаха приятелския мач между ЦСКА и Славия

Футболистите на ЦСКА и Славия заформиха кърваво меле, в което хвърчаха носилки, разменяха се грубости и обиди, а при спречкване в центъра на терена, Мартин Керчев нарече Зе Руи „мангал”.

В резултат на всичко това Ели Маркес бе откаран в болницата. Приятелският мач, изигран на базата на армейците в Панчарево завърши 2:2.
Изненадващото е, че по-разочарован от това равенство трябва да е отборът на Славия, който пропусна невероятни възможности, с грешките на Тодор Колев и Зоран Златковски.
Червените направиха впечатляващ старт и успяха да реализират още първата си атака, след като останалият непокрит в наказателното поле Зе Руи, се възползва от великолепната асистенция на Влади Златинов и простреля Данчо Господинов.
Така дойде един от най-оспорваните моменти в мача, когато Керчев фаулира брутално Зе Руи, но съдията остана безълвен, с което разгневи бразилеца. Последваха груби обиди, които прерастнаха във физическа саморазправа. Страстите бяха охладени с червен картон за Зе Руи и жълт за Керчев. Наставниците на двата отбора, обаче се договориха ЦСКА да продължи мача с 11 души и Владо Манчев се притече на помощ на своите съотборници.
Въпреки това белите засилиха своите атаки и след няколко неточни удара, логично стигнаха до изравнителен гол. Това се случи в 45-тата минута, когато Николай Петров засече едно блестящо цетриране на Керчев и не остави шансове на армейския вратар.
Същевременно играчът на Славия Боби Павлов получи сериозна контузия след сблъсък с Евгени Йорданов и напусна с разбита глава. През второто полувреме, обаче той продължи двубоя, въпреки лекарската забрана.
След второто полувреме футболистите на ЦСКА засилиха своите атаки и още в 47-та минута Гунлаугсон засече великолепно центриране на Владо Манчев. Страничният съдия обаче отмени гола, тъй като според него топката е напуснала очертанията на терена. Все пак армейците успяха да стигнат до второ попадение в 64-тата минута, когато Да Коща пусна отличен пас на Гунлаугсон и той преодоля Господинов с едно докосване.
Идилията бе за пореден път нарушена, когато в 84-тата минута резултатът отново бе изравнен. Това се случи след като Керчев се възползва от неувереността на Тодор Колев и се разписа за 2:2 с добавка.
Малко преди това нови кървави сцени се разиграха на терена, в резултат на което Ели Маркес бе откаран в болница с шина на врата. Дениран Ортега влезе грубо в краката на бразилеца и го удари с коляно в главата. Едва след като фаулира и Да Коща, той бе изгонен и пое към съблекалните.