Питсбърг загуби от Вашингтон в НХЛ, след като водеше с 3:0

Вицешампионът в НХЛ Питсбърг Пингуинс претърпя неприятно поражение в собствената си зала „Мелън Арина” от Вашингтон Кепитълс с 3:4, след като водеше с 3:0.

Вицешампионът в НХЛ Питсбърг Пингуинс претърпя неприятно поражение в собствената си зала „Мелън Арина” от Вашингтон Кепитълс с 3:4, след като водеше с 3:0. „Пингвините” поведоха с класическа преднина в началото на втората третина след голове на Алекс Голигоски, Евгени Малкин и Мирослав Сатан. Това обаче не отчая гостите и те върнаха едно попадение до края на втората част чрез Томас Флайшман, а най-интересното тепърва предстоеше. Руснакът Александър Семин и шведът Микаел Ниландер изравниха резултата, а голът на Бойд Гордън 4 минути преди края донесе феноменалния обрат в срещата. По този начин Кепитълс взеха трета победа от 4 мача, а Пингунс имат 2 победи и 3 загуби, едната от които след продължение.