В Ловеч: Кръгът във Втора лига започна с реми

Литекс и Спартак (Плевен) не си вкараха гол – програма и класиране

Литекс и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в първия мач от XXIV кръг на Втора футболна лига. Срещата се игра в Ловеч и започна равностойно, а в 15-ата минута Александър Ангелов се размина на сантиметри от гола.

Гостите отправиха първия си изстрел към вратата на Литекс в 28-ата минута. Петрос Бакуцис се оказа непокрит в наказателното поле, но стреля встрани от целта. Малко след това Христиан Петков отправи слаб удар, който не затрудни Алекс Божев.

В 35-ата минута Бакуцис шутира силно от дистанция, а кълбото профуча на сантиметри от десния страничен стълб. Домакините отговориха с изстрел с глава на Йоан Лозанов над вратата.

Само 3 минути след почивката пред ловчалии се откри отлична възможност да открият резултата. Юсеин Касов беше изведен очи в очи със Станислав Антонов, но не успя да отправи много добър удар и въпреки че преодоля стража, Яни Пехливанов изчисти топката малко пред голлинията.

В 53-ата минута пък гостите бяха близо до попадение. Пицолис засече центриране от фал, но изстрелът му с глава срещна лявата греда. Седем по-късно Васил Шопов стреля опасно, но Божев внимаваше и се намеси.

В 68-ата минута Васил Шопов се озова на добра стрелкова позиция, но отново вратарят на „оранжевите“ се оказа последна пречка пред гола и в крайна сметка срещата приключи без победител.

След нея Литекс вече има 31 точки, със 7 по-малко от Спартак (Плевен), който е на 6-о място във временното класиране.

В 15:30 часа стартира втората среща от кръга, между дубъла на Лудогорец и Марек (Дупница), докато останалите двубои са в събота.