В Габрово: Янтра удари Спартак (Варна) в истински трилър

Ахмедов изпусна дузпа и бе изгонен

Янтра спечели драматично с 2:1 домакинството си на Спартак (Варна) от ХХ кръг на Втора лига.

Габровци откриха резултата още в 5-ата минута чрез Иван Василев, а в 9-ата Цветелин Радев удвои.

В началото на второто полувреме Виктор Митев намали, малко след това Ахмед Ахмедов пропусна дузпа. а в средата на втората част бе изгонен с втори жълт картон.

В самия край на мача гостите от Варна имаха претенции за втора дузпа, но такава не бе отсъдена и в крайна сметка Янтра спечели.

Така отборът на Вили Вуцов събра 28 точки и вече е на 8 от „соколите“, които са втори в класирането като изостават с 4 от лидера Септември (София).

Това бе първи успех за габровци от 8 октовмри насам, като тимът бе в серия от 5 поредни равенства.

Годината приключи за Спартак Варна, докато в събота, 16 декември, Янтра ще посрещне Бдин Видин в отложен заради снега мач от 18-ия кръг, който ще е последен за тима през 2023 година.

Янтра излезе напред в резултата в петата минута, когато след центриране отдясно се стигна до разбъркване в наказателното поле на Спартак и от близка дистанция Иван Василев вкара за 1:0.

В деветата минута домакините удариха за втори път. Капитанът на Янтра Петър Казаков центрира от свободен удар отдясно към наказателното поле, където Иван Василев бе забравен и за втори път прати топката в мрежата на Георги Георгиев – 2:0.

В 47-ата минута Даниел Начев намери Виктор Митев, а той с левия крак стреля от малък ъгъл и порази вратата на Християн Василев за 2:1.

В 50-ата минута гостите от Варна получиха страхотен шанс за изравняване на резълтата, след като Петър Вуцов фаулира Ахмед Ахмедов в наказателното поле и това доведе до дузпа. Именно Ахмедов се нагърби с изпълнението, но вратарят Василев хвана ъгъла и отрази удара.

Мачът за Ахмед Ахмедов стана още по-кошмарен, след като си изкара глупав червен картон в 73-ата минута за разправия със съдията Ивайло Ненков, с което остави Спартак Варна с човек по-малко, а „соколите“ пострадаха от численото изоставане и не затрудниха повече вратата на Янтра.