Септември (София) надви с лекота Марица и е все по-близо до класиране в елита

Столичани стигнаха до успех с 2:0 като гости

Отборът на Септември София направи още една много голяма крачка към елита. Тимът се наложи с 2:0 като гост на Марица в мача от 28 кръг на Втора лига. Попаденията за успеха реализираха Виктор Очаи и Борислав Маринов след почивката.

Поражението усложни много ситуацията на Марица, който се бори за оцеляване, но в пет мача поред не успява да спечели и точка. Отборът Кирил Андонов има едва 39 пункта на 16-ата позиция.

През първото полувреме домакините приеха играта в своето поле, като едва в средата на частта успяха да се настанят в половината на съперника по-трайно. Въпреки това най-добрата възможност бе за Септември София. В края на полувремето Йордан Йорданов се измъкна зад защитата на Марица, отправи опасен удар в очертанията, но Илия Николов изби топката в корнер и спаси мрежата си.

В 51-ата минута Септември София Виктор Очаи изведе гостите напред. След заучено положение от корнер, последва центриране, топката беше избита от защитник на домакините, но Виктор Очаи се оказа най-съобразителен и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Само 5 минути по-късно превъзходството на столичани беше оползотворено с второ попадение. Страхотен гол на Борислав Маринов с удар отдалеч направи резултата 2:0.

В 77-ата минута двата отбора си размениха по една греда, в рамките само на 60 секунди. След чудесен удар от страна на играч на Свилен Щерев топката се отби в гредата и не влезе. Още при ответната атака и Борислав Маринов уцели греда, в опит да преодолее майсторски стража Илия Николов.

С победата Септември се изравни по точки със Спартак Варна 57 на върха в подреждането. „Соколите“ се наложиха в този кръг с 2:1 над Добруджа. Двата тима са с 8 точки пред третия Марек, който е с мач по-малко.