2. Втора лига
  3. Сателитът на Левски победи с 2:0 този на ЦСКА

Сателитът на Левски победи с 2:0 този на ЦСКА

Септември (Симитли) не срещна проблем в домакинството си на Академик (София)

Септември (Симитли) победи с 2:0 Академик (Сф) в мач от втория кръг на Западната „Б” група. Головете вкараха Калоян Стоянов в 30-ата и Ивайло Лазаров в 89-ата минута на мача. Победата бе първа за Септември (Симилитли) от двете поредни домакинства на отбора отначалото на сезона.

Двубоят бе любопитен и от гледна точка на това, че Септември (Симитли) е сателит на Левски, а голяма част от юношите на ЦСКА се обиграват в Академик.

В 16-ата минута заради засада бе отменен гол на Васил Кацарска от състава на домакините от Симитли. Четири минути по-късно бранител на Академик изчисти от гол линията топката след удар на Андон Гущеров. В 23-ата с нов пропуск за домакините се отчете Атанасов, който от близо с глава стреля в аут.

Натискът на домакините даде резултат в 30-ата минута, когато Калоян Стоянов засече центриране от корнер с глава и прати топката във вратата за -1:0.

И през втората час положенията бяха за отборът на Септември (Симитли). Първо в 53-ата минута удар на Марио Николов срещна напречната греда. Малко по-късно в 76-ата минута Атанас Николов добре с глава насочи топката в левия ъгъл на вратата, но вратарят на гостите Стойчев спаси.

В самия край на двубоя Ивайло Лазаров сложи точка на спори, след като завърши с гол атака от ляво на Атанали Лулейски за крайното -2:0 в мача.