3. ЦСКА победи Калиакра и се доближи на две точки от лидера Пирин Балканстрой

ЦСКА победи Калиакра и се доближи на две точки от лидера Пирин Балканстрой

Срещата се игра в препълнената зала Олимпиада в Каварна

Калиакра (Каварна) загуби с 1:3 (25:20, 21:25, 15:25, 17:25) гейма от шампиона ЦСКА в последния мач от 19-ия кръг на държавното първенство по волейбол за мъже.

Срещата се игра в препълнената зала Олимпиада в Каварна, пред публика, която горещо подкрепяше отбора на домакините. Водени от ентусиазма и окуражавани от зрителите, играчите на Петър Дочев дадоха всичко от себе си, но успя да спечели само първия гейм. Те започнаха срещата добре, водиха на първото и второто техническо прекъсване и го затвориха с пет точки аванс.

В следващите две части ЦСКА се мобилизира и с категорично превъзходство успя да ги завърши съответно с 5 и 10 точки преднина.

В четвъртия гейм Калиакра оказа по-голяма съпротива на армейците, но в крайна сметка класата на ЦСКА се оказа решаваща и го спечели с осем точки аванс, а с това е двубоя.

Утре от 17.30 часа, в същата зала, съперниците отново ще излязат един срещу друг, този път в осминафинален мач за Купата на България.