3. Тимът на Гибона с драматична загуба в дербито с Белогорие

Тимът на Гибона с драматична загуба в дербито с Белогорие

Локомотив с непостоянна игра, изпусна шанс за обрат

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, загуби като гост дербито с Белогорие в Белгород с 2:3 (25:18, 21:25, 20:25, 25:13, 9:15) в мач от 25-ия предпоследен кръг в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Пламен Константинов играха на приливи и отливи, но имаха възможност да се борят за победата, след като спечелиха категорично 4-ата част с 25:13. В тайбрека Фабиан Джизга и съотборниците му поведоха с 3:1, но домакините от Белогорие изравниха при 3:3, а ас на Денис Земченьок ги изведе напред. Белогорие поведе с 3 точки - 7:4 след няколко поредни прекрасни начални удара на Неманя Петрич.

“Локомотивци” отвърнаха с ас на Константин Бакун и изравниха резултата при 7:7. След това възпитаниците на Слободан Ковач наложиха волята си и спечелиха тайбрека с 15:9 и мача с 3:2 гейма.

Така Локомотив загуби директната битка за 5-о място в редовния сезон. В следващия 26-и (последен) кръг Локомотив гостува на Факел в Новий Уренгой на 23 март, а Белогорие приема Нова (Новокуйбишевск).

Константин Бакун заби 20 точки, а Артьом Смоляр добави още 15. За Белогорие най-резултатен стана Денис Земченьок с 16 точки, а Джон Гордън Перин направи още 15 т.