3. Русия се измъчи с Австралия

Русия се измъчи с Австралия

Пламен Константинов гледа от трибуните в "Арена Армеец"

Европейският волейболен шампион Русия започна с трудна победа участието си на турнира в Група 5 от Лигата на нациите в София. Момчетата на селекционера Сергей Шляпников се наложиха над Австралия с 3:1 (18, 19, -18, 22) в първия мач, игран тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Арена Армеец" в столицата. Това е трета победа за "сморная" в надпреварата.

Русия контролираше положението на терена в първите два гейма, след което позволи на "кенгурата" да спечелят третата част. Впоследствие обаче момчетата на Шляпников се мобилизираха и затвориха мача с 25:22.

Срещата изгледа и селекционерът на националния ни отбор Пламен Константинов. По-късно тази вечер от 20,00 часа България излиза срещу Сърбия в първия си двубой от надпреварата. Утре (2 юни) "Сборная" ще играе срещу "плавите" от 17,00 часа, а след това българските волейболисти ще спорят с "кенгурата".

Най-полезен за "Сборная" бе Егор Клюка със 17 точки (2 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата. Звездата Дмитрий Мусерский добави още 11 точки (2 блока, 1 ас и 89% ефективност в атака).

За Австралия над всички бе Линкълн Уилямс с 22 точки (5 аса! и 41% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.