3. ОБЗОР: Желязков дебютира с победа в Нефтохимик, ЦСКА взе реванш от Добруджа

ОБЗОР: Желязков дебютира с победа в Нефтохимик, ЦСКА взе реванш от Добруджа

Левски прегази Миньор, вижте резултатите от всички мачове, играни днес

Николай Желязков дебютира с победа начело на Нефтохимик 2010. Шампионите извъкната труден успех с 3:2 (19, 23, -22, -22, 12) при гостуването си на Марек Юнион- Ивкони от 13-ия кръг на волеболното първенство при мъжете. Желязков се присъедини към  тима часове преди двубоя.

Така бургазлии записаха осма победа в първенството, като с пет загуби и 23 точки запазват пето място във временното класиране на първенството. Тимът на Марек записа осма загуба, като с пет победи и 14 точки заема осма позиция в подреждането.

Нефтохимик поведе с 2:0 гейма, но не успя да затвори мача и последва истинско изпитание за тях. Домакините се разиграха, показаха възможности и успяха да спечелят следващите две части, като докараха развоя до равенство 2:2 гейма.

Пред угрозата за нова загуба шампионите се стегнаха, като в петия решителен гейм започнаха да диктуват темпото. Домакините бяха равностойни до 8:8, след което бургазлии се откъснаха в резултата и се наложиха, като извоюваха крайната победа.

Реализатор за победата на Нефтохимик стана Георги Петров със 17 точки (2 блока). Алан Джорджевич добави 15 точки за успеха (3 аса, 2 блока). За Марек най-резултатен бе Ивез Мутамбази със 17 точки (4 аса, 1 блокада)

ЦСКА спечели с 3:2 (20, 16, -23, -22, 9) домакинството си на Добруджа 07. "Червените" бяха водени от Ивайло Стефанов, тъй като  треньорът Александър Попов е в болница, повален от грип.

Мачът започна равностойно. "Червените" взеха аванс от две точки при 18:16 след две блокади, а малко по-късно две грешки на Добруджа в атака доведоха резултата до 21:17. Преднината бе достатъчна на домакините, за да поведат.

В началото на втората част гостите имаха аванс при 6:4, но постепенно "армейците" взеха инициативата. Изравниха, а след това при добра серия от начален удар на Пламен Шекерджиев дръпнаха с 6 точки – 16:10. До края домакините дори увеличиха преднината си.

Гостите започнаха по-добре в третата част, като в средата на гейма имаха преднината от 4 точки 15:11. Домакините обаче не се предадоха и изравниха при 19-а точка. Започна надлъгване, което завърши в полза на гостите.

ЦСКА започна уверено в четвъртия гейм и поведе с 8:2, когато на сервис бе Христо Цветанов. Гостите натиснаха с начален удар и изравниха при 13:13. Започна игра точка за точка. В края гостите направиха блокада за 24:22, което бе решаващо и пратиха мача в тайбрек.

В него ЦСКА игра по-стабилно, уверено и взе реванш от своя съперник за загубата през есента.

Левски записа девета победа, след като надигра категорично Миньор (Перник) с 3:0 (13, 16, 17) в зала "Борис Гюдеров" в Перник

Така тимът на Владимир Николов продължава да заема третата позиция в таблицата с 24 точки (9 успеха, 4 загуби). Миньор е на последното, 12-то място с едва 6 точки (2 победи, 11 поражения).

Най-резултатен за "сините" бе Иван Петров с 14 точки (3 аса), 12 добави Гордан Люцканов (1 блокада). Теодор Богданов приключи с 10 точки (3 аса, 2 блокади). За перничани Камен Каменов се разписа с 12 точки (1 ас, 1 блокада).