3. ОБЗОР: Лидерът Хебър рухна срещу Добруджа

ОБЗОР: Лидерът Хебър рухна срещу Добруджа

Шампионите спечелиха лесно бургаското дерби, вижте резултатите от днешните мачове

Добруджа нанесе едва трета загуба на Хебър от началото на сезона, след като спечели с 3:2 (24, -23, 17, -18, 17) дербито между двата отбора от 20-ия кръг на волейболната Суперлигата.

"Тигрите" не бяха губили тайбрек през сезона, но в Добрич рухнаха.

Успехът, който е под №13 за Добруджа, тимът  запази шансове за домакинско предимство в плейофите.

По-рано през сезона двата тима отново играха 5 гейма. Тогава обаче двубоят беше в Пазарджик и Хебър спечели.

Шампионите от Нефтохимик записаха чиста победа срещу съгражданите от Дея спорт с 3:0 (20, 17, 13).

Най-резултатен за победители бе Георги Петров с 18 (1 ас, 3 блокади), Петър Христов добави 16 (1 ас), Илия Петков завърши с 13 (3 аса, 5 блокади), а младият Денис Карягин записа 11 (2 аса, 1 блокада).

За Дея спорт Георги Михалев е с 9 точки (1 блокада).

Треньорът на Нефтохимик Николай Желязков даде почивка на някои от основните си състезатели. Георги Братоев бе заменен на полето от Любомир Агонцев и по този начин Братоев нямаше възможност да играе срещу отбора на Дея спорт, воден от сестра му Весела Братоева.