3. Невероятна България отнесе Япония в Осака (СНИМКИ)

Невероятна България отнесе Япония в Осака (СНИМКИ)

Учиков най-резултатен за тима ни, записа 16 точки

България започна отлично участието си в третия турнир в Лигата на нациите по волейбол, след като прегази домакините от Япония с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) в Осака.

Националите започнаха ударно и в настроение и запазиха концентрацията си до края на двубоя. Те не позволиха на домакините да се приближат до тях през първите 2 гейма, като само в третия японците успяха да си помислят, че могат да измъкнат някоя част, но в крайна сметка момчетата на Пламен Константинов не позволиха това да се случи.

Днес почти всички елементи от играта на нашите се получаваха, като те затрудняваха доста японците с начален удар, а блокадата вършеше страхотна работа срещу атаките на азиатците.

Тимът ни бе неудържим в първия гейм като след втората почивка дръпна доста осезаемо в резултата – 11 точки и уверено затвори тази част в своя полза. Последва малко трудно начало на втория гейм, което бързо бе преодоляно и момчетата на Пламен Константинов отново поеха инициативата още след първото техническо прекъсване и не я изпуснаха до края на частта.

Третия гейм бе най-оспорваният в срещата, като Япония стартира много по-добре и поведе с 5:2 след силни изяви на Юджи Нишида и грешка на Вальо Братоев. Почти през цялата част домакините успяваха да държат преднината си, но в края й лъвовете взеха макар и минимално предимство.

Най-резултатен за тима ни бе Николай Учиков, който завърши с 16 т. Още 11 пък добави Валентин Братоев.

Това бе 21-и успех за България над тима на Япония в големите световни турнири, където двата отбора са се срещали вече 31 пъти.