3. Нефтохимик и Хебър гледат към финала

Нефтохимик и Хебър гледат към финала

Отсъствието на Жоро Братоев дава надежди на червените за чудо, тигрите се хвърлят за ново 3:0

Ще има ли чудо в червено? Това се питат всички привърженици на ЦСКА след първите два мача с Нефтохимик от полуфиналния сблъсък в родната Суперлига.

Шампионите взеха категорично предимство след двете победи насред София и днес от 18:30 часа излизат в зала "Младост" с единствената мисъл да довършат съперника. Всички аргументи сочат за успешен завършек на серията още тази вечер. Армейците нямат победа в Бургас повече от 10 години и ще бъде истинско чудо, ако запишат не една, а две поредни днес и утре, за да върнат сблъсъка отново в София.

Основната надежда за нещо повече от отпадане с 0:3 е свързана с отсъствието на Георги Братоев. Лидерът на Нефтохимик е наказан за третия мач от серията, тъй като има два червени картона през този сезон. Любомир Агонцев ще заеме мястото му при разпределянето на атаките, като армейците ще опитат да използват този момент, за да нанесат своя удар и да притиснат състава на Николай Желязков.

С изключение на тази рокада не се очаква двата отбора да предприемат други промени. Възможно е домакините да заложат на Теодор Тодоров при мрежата за сметка на Илия Петков, търсейки някаква компенсация с ръста на Агонцев, но това решение ще бъде взето в последния момент.

В другия двубой тази вечер от 18:30 часа Хебър се изправя срещу Добруджа след две домакински победи от по 3:0 гейма. Тигрите демонстрираха явно превъзходство над състава на Пламен Христов и ще опитат да довършат всичко още днес, при това отново без да загубят нито една част.

Велизар Чернокожев и компания вече извлякоха максимума този сезон, тъй като не бяха спрягани за достигане до полуфинал. В зала "Добротица" се играе трудно и момчетата на Атанас Петров ще разберат това.

На първо време домакините трябва да вземат гейм. Това може да им даде импулс за нещо повече. Тигрите пък ще играят пo-освободено, защото дори да сбъркат, имат още два мача, за да се коригират. Обикновено това води до нова победа в посока на фаворита.