3. Марица сгази Спартак (Плевен) в първия четвъртфинален плейоф

Марица сгази Спартак (Плевен) в първия четвъртфинален плейоф

Само за 55 минути игра волейболистките на Марица отнесоха с 3:0 гостуващия им на „Лаута” тим на Спартак`96 (Плевен) в първия четвъртфинален плейоф на женския шампионат в елита днес.

Жълто-сините превъзхождаха тотално своите съпернички и бяха поне с две класи над тях. За това красноворечиво говорят първите два победни гейма, които пловдивчанки спечелиха за по 16 и 18 минути – с 25:7 и 25:9.

Леко подценяване и отпускане в редиците на маричанки доведе до някаква малка интрига, която се заформи едва в третата част. Гостенките от Плевен поведоха изненадващо със 7:1, а после с 8:4, благодарение на високия си дух и ентусиазъм, и повече късмет.
После обаче всичко бързо-бързо си дойде на мястото и волейболистките на Марица изравниха за 12:12.

От там нататък домакините отново натиснаха осезаемо и дръпнаха с 18:12, с което на практика предрешиха изхода на срещата.

Маричанки кавалерски отстъпиха още няколко точици на плевенчанки, но след това закономерно наложиха волята си, за да затворят победно третия гейм с 25:18 и вече гледат към полуфиналите.

С най-много точки в двубоя днес се отличиха капитанката Диана Малинова и Ани Радичева.

Мачът реванш е утре от 16 часа, отново в спортна зала „Лаута”.

Както е известно в серията се играе до 2 победи от 3 мача. Това означава, че момичетата на старши треньора Иван Петков вече са само на един успех от класиране за полуфиналите.