3. Марица пак разби с 3:0 Спартак, отива на полуфинал

Марица пак разби с 3:0 Спартак, отива на полуфинал

Пловдивчанки отново превъзхождаха тотално своите съпернички и не им оставиха никакви шансове и в този двубой

Волейболистките на Марица днес си направиха хубав подарък за Празника на жената - 8 март, и отново разгромиха с 3:0 гостуващия им на „Лаута” тим на Спартак`96 (Плевен) във втория четвъртфинален плейоф на женския шампионат в елитната „А” група.

Така до трети мач в Плевен не се стигна, защото с двете си поредни победи и общ резултат 2:0, жълто-сините вече се класираха за полуфиналите на волейпървенството.

Пловдивчанки отново превъзхождаха тотално своите съпернички от Спартак`96 и не им оставиха никакви шансове и в този двубой. Това бе общо четвърта победа на Марица срещу плевенчанки в този шампионат – по 2 успеха в редовния сезон и в плейофите.

Срещу Спартак днес старши треньорът на жълто-сините Иван Петков отново пусна в игра всички титулярки и това бе достатъчно за победата.

Въпреки убедителния успех обаче, маричанки в определени моменти от срещата допуснаха необяснимо подценяване на съперничките си и затова разликата в точките в отделните геймове не бе така изразителна, както в срещите от редовния сезон.

Марица изкова успеха днес с 25:15, 25:17 и 25:15. Пловдивчанки доминираха по всички показатели, но във втория и третия гейм след видимо отпускане те аристократично дадоха шанс на плевенчанки да повеждат на 2 пъти в резултата съответно с 1:6 и 4:5. И в двата случая обаче това бе временно, домакините се стягаха и после всичко си идваше на мястото с изравнявате в средата на геймовете.

До края на срещата момичетата на старши треньора Иван Петков повече не си позволиха подценяване и така затвориха безпроблемно срещата с чиста победа.

В двата мача от четвъртфинала срещу Спартак`96, наставникът на Марица Иван Петков използва всичките свои налични волейболистки: Ана Радичева, Марина Ковачева, Цветелина Николова, Диана Малинова, Мария Димитрова, Борислава Янкова, Мария Димитрова, либерото Ивелина Монова /Мира Тодорова, Ралица Камбурова, Бояна Андреева, Теодора Симеонова и Никол Николова/.