3. Добруджа започна с драматичен обрат срещу Монтана в плейофите

Добруджа започна с драматичен обрат срещу Монтана в плейофите

Възпитаниците на Пламен Христов се наложиха много трудно като домакини

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна с драматична победа в 1/4-финалната си серия в Суперлигата на България.

Възпитаниците на Пламен Христов се наложиха много трудно като домакини над Монтана с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в среща №1 от серията помежду им, играна тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така добричлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Вторият мач между двата тима е в събота (23 март) от 18,30 часа в Монтана.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм, след което домакините от Добруджа успяха да вземат преднина. Това бе за кратко, след което Монтана обърна резултата. Последваха нови обрати, след което монтанчани поеха инициативата и поведоха. Интригата се запази и в крайна сметка след 7 геймбола Монтана измъкна частта с 31:29.

Във втория гейм ситуацията бе идентична до средата. Ролите се сменяха до 17:16, след това, обаче, момчетата на Пламен Христов направиха стабилна преднина. Монтана се доближаваше на няколко пъти, но след 25:21 добричлии изравниха геймовете на 1:1.

В третата част гостите от Монтана хванаха верния ритъм и доминираха от началото. Интрига нямаше, като част от дистанцията бе скъсена едва при 22:16. До края играчите на Даниел Пеев нямаха проблеми и отново поведоха след убедително 25:19. Четвъртият гейм премин под диктовката на Добруджа. Волейболистите на Монтана се доближаваха в резултата, но след 16:14 добруджанци се откъснаха. Домакините не срещнаха особени трудности и мачът влезе в тайбрек след 25:20.

В петия решителен гейм битката бе за всяка топка и точка. Равенството се запази до 7:7, след което последва силна серия на Добруджа. Добричлии записаха няколко поредни точки и когато нещата вече изглеждаха предопределени, гостите от Монтана се мобилизираха. Това, обаче, не бе достатъчно и нови силни минути за домакините от Добруджа им донесоха победата след 15:11 и 3:2.